Zdrowa Pasja

Rejestracja i logowanie
Zdrowa Pasja

Dieta Sport

Dieta sport wysokobiałkowa, carb back loading oraz carb targeting. Diety dostosowane do zapotrzebowań osób różnorodnie trenujących.

Dieta wysokobiałkowa

Przeznaczona dla osób o zwiększonej aktywności fizycznej. Menu wzbogacone jest o pełnowartościowe białka, co pozwala na zdrowe i naturalne budowanie masy mięśniowej. Białka i węglowodany, które wprowadziliśmy do diety sport są budulcem wszystkich mięśni, a więc wpływają na efekty ćwiczeń.
Zestaw idealnie nadaje się również dla osób chcących redukować tkankę tłuszczową i utrzymać smukłą sylwetkę, ponieważ zwiększona zawartość białka zapewnia uczucie sytości. Dieta ma za zadanie poprawić siłę, sprawność i wytrzymałość, co pozwoli z przyjemnością dbać o formę każdemu, kto nie rozstaje się ze sportem i zwraca uwagę na to, co spożywa.

Carb back loading (CBL)

Carb back loading (CBL) dieta dla osób trenujących powinna być stosowana min w celu redukcji tkanki tłuszczowej i budowy suchej masy mięśniowej. Ma również zastosowanie u ludzi z insulinoopornością, czy zaburzeniami wydzielania kortyzolu. Wynika to z faktu, że carb back loading ma ułatwiać nie tylko budowanie mięśni, ale także pomóc nam zapanować nad hormonami, a w szczególności nad insuliną. Według CBL pierwszy posiłek w ciągu dnia powinien składać się wyłącznie z białek i tłuszczy. Kluczowe jest dostosowanie naszych posiłków do dobowego rytmu wydzielania kortyzolu. Jest to hormon wydzielany przez nadnercza, który powoduje wyrzut insuliny do krwi. W nocy organizm produkuje go najwięcej, co powoduje, że rano jego ilość osiąga najwyższy poziom i powoduje, że wybudzamy się ze snu. Rano, gdy poziom kortyzolu stymulującego wydzielanie insuliny jest najwyższy nie powinniśmy spożywać śniadań opartych o węglowodany, ponieważ taki posiłek dodatkowo podwyższy poziom insuliny we krwi. W konsekwencji szybko nastąpi spadek glukozy we krwi, a my zamiast poczuć się pełni energii z nowym dniem, będziemy odczuwać rozdrażnienie i senność. 

Carb targeting (CT)

Carb targeting dieta z węglowodanami rozłożonymi w okresie okołotreningowym – złożone lokujemy przed treningiem, zaś proste po jego zakończeniu, co zapewnia nam uzupełnienie zubożałych wskutek treningu zasobów glikogenu mięśniowego. Węglowodany proste powodują pożądany po treningu wyrzut najbardziej anabolicznego hormonu insuliny oraz insulinopodobnego czynnika wzrostu. Dzień rozpoczynamy i kończymy posiłkiem białkowo-tłuszczowych, co daje nam wysoki stopień sytości. Pięć posiłków śniadanie i kolacja białkowo-tłuszczowe, pozostałe trzy posiłki węglowodanowe. Węglowodany złożone w posiłku drugim, proste w posiłku trzecim i czwartym.

Cennik dla Diety Sport

Kaloryczność

Zamówienie do 21 dni

Zamówienie powyżej 21 dni

Box próbny

1500 kcal

82.00 zł

80.00 zł

50.00 zł

1800 kcal

84.00 zł

82.00 zł

50.00 zł

2000 kcal

86.00 zł

84.00 zł

50.00 zł

2500 kcal

90.00 zł

88.00 zł

50.00 zł

3000 kcal

94.00 zł

92.00 zł

50.00 zł