Zdrowa Pasja

Rejestracja i logowanie
Zdrowa Pasja

Dieta Paleo

Dieta paleo-paleolityczna całkowicie eliminuje żywność przetworzoną. Bez zbóż, nasion strączkowych i nabiału.

Dla kogo dieta paleo?

Dieta paleo nazywana jest również dietą paleolityczną lub dietą człowieka epoki kamiennej. Jest to sposób odżywiania się nawiązujący do tego czym żywili się nasi przodkowie. Całkowicie eliminuje ona żywność przetworzoną. Ludzie około 3 miliony lat temu jedli tylko to co udało im się upolować, złowić lub zerwać z drzewa. Prowadzili oni koczownicy tryb życia, więc nie uprawili ziemi ani nie hodowali zwierząt. Dlatego w diecie paleo brak zbóż, nasion strączkowych i nabiału. Zdaniem niektórych naukowców badających temat, to właśnie dieta, do której jesteśmy predysponowani genetycznie.

Dieta paleo jest dla osób, które lubią jeść mięso i są gotowe zrezygnować z pieczywa, nabiału, soli, cukru i wielu innych „współczesnych” produktów spożywczych. 

Co zawiera dieta paleo?

Menu na diecie paleo sprawdza się u osób z nietolerancją laktozy i glutenu, ze względu na eliminację tych grup żywności. Należy jednak pamiętać, że w przypadku nietolerancji pokarmowych konieczna jest wcześniejsza odpowiednia diagnostyka. Diety nie zaleca się kobietom w ciąży i karmiącym, dzieciom, osobom z niedoborami wapnia.

Dieta paleo zawiera 4 posiłki dziennie. Menu na diecie paleo jest niskowęglowodanowe, ale o wyższym poziomie tego składnika niż podobne diety. Zapewnia umiarkowanie wysokie dawki białka i tłuszczu. Menu jest sycące i mimo ograniczeń urozmaicone.

Aby zbliżyć się do modelu żywieniowego naszych przodków w diecie paleo bazujemy na mięsie, jajach i naturalnych produktach pochodzących z ekologicznych upraw. W menu dużo jest ryb i owoców morza.

We wszystkich posiłkach znajdują się warzywa i owoce. Dostarczają one organizmowi błonnika pokarmowego, witamin, składników mineralny i substancji o działaniu antyoksydacyjnym. W diecie tej używamy wielu odmian orzechów.

Efekty stosowania diety paleo?

Dieta paleo przede wszystkim wspomaga profilaktykę chorób cywilizacyjnych, takich tak cukrzyca, otyłość, nadciśnienie i nowotwory. Wyeliminowanie przetworzonej żywności, pomaga w utrzymaniu właściwego poziomu cukru we krwi, reguluje gospodarkę lipidową i pomaga w uzyskaniu i utrzymaniu prawidłowej wagi ciała. Jest skuteczna przy likwidacji tzw. otyłości brzusznej.

Dieta paleo to tak naprawdę styl życia. Nie jest to chwilowa zmiana, ale przejście na określony tryb życia. Oprócz wskazówek dotyczących jedzenia, ważna jest oczywiście aktywność fizyczna, której człowiekowi w paleolicie na pewno nie brakowało.

Cennik dla Diety Paleo

Kaloryczność

Zamówienie do 21 dni

Zamówienie powyżej 21 dni

Box próbny

1000 kcal

78.00 zł

76.00 zł

50.00 zł

1200 kcal

80.00 zł

78.00 zł

50.00 zł

1400 kcal

82.00 zł

80.00 zł

50.00 zł

1500 kcal

83.00 zł

81.00 zł

50.00 zł

1600 kcal

84.00 zł

82.00 zł

50.00 zł

1800 kcal

86.00 zł

84.00 zł

50.00 zł

2000 kcal

88.00 zł

86.00 zł

50.00 zł